Xuan Liu azon kevés női pókeresek közé tartozik, aki előbb tudásával és nem szépségével hívta fel magára a figyelmet. Véleménye szerint a nőkkel szemben túl sok a negatív előítélet az asztaloknál.
A kanadai Xuan Liu két év alatt két rangos versenyen ért el döntő asztalos helyezést, előbb 2011 májusában a legnagyobb európai versenysorozat, a European Poker Tour olaszországi versenyén lett 3., majd 2012 januárjában a világ egyik legnagyobb versenyén, a PCA Main Eventen lett 4. Liu a két versenyen 1.2 millió dollárt keresett, amivel a női világranglistán feljött a 16. helyre, és sokan a pókervilág új csillagaként kezdték emlegetni.
Xuan Liu - a pókervilág új csillaga
A legtöbb női póker játékossal ellentétben, akik előbb szépségükkel tűnnek fel a pókervilágban, például Lacey Jones, Tatjana Pasalic vagy Sara Underwood, Liu azon kis társasághoz tartozik, akik bájaik ellenére előbb tudásukkal tűntek ki a mezőnyből.
Lacy Jones
Liut leginkább a brit Liv Boeree-hoz, aki 2010-ben nyerte meg az EPT San Remo főversenyét vagy a német Sandra Naujokhoz, aki 2009-ben az EPT Dortmund főversenyén lett első, lehet hasonlítani. Liu, akárcsak Boeree és Naujoks előbb pókereredményeikkel lettek híresek.
Liv Boeree
A pókerszépség egy napokban készített interjúban elmesélte, pókerezni egyetemi tanulmányai mellett kezdett először, és sokáig csak készpénzes játékokat játszott, a versenypóker felé 2010-ben fordult csak.
Tatjana Pasalic
„Igazából a barátaim javasolták, hogy női játékosként milyen sikeres lehetnék a versenypókerben és, hogy a póker karrieremet komolyabban kéne vennem. Az édesanyám is kiszabott egy határidőt, hogy addig érjek el egy komolyabb eredményt a pókerben, vagy hagyjam abba az egészet.”
Több kisebb siker után az áttörést Liu számára 2011 hozta meg, mikor a 3. helyen végzett a European Poker Tour San Remo-i főversenyén és 524 000 dollárt tett zsebre. Kicsit több mint fél évvel később pedig 2012 januárjában a PCA főversenyén zárt a 4. helyen, amiért 600 000 dollárt kapott.
Sara Underwood
„Életem legjobb évei ezek, és valószínűleg ezt mondanám a két döntő asztalos helyezésem nélkül is. Akár egyedül utaztam vagy a pókeres barátaimmal, mindig valami újat fedeztem fel. Úgy érzem, most már tudok a megélhetésért pókerezni, és ennek nagyon örülök.”
Liu nagyon sok időt töltött tanulással és játéka fejlesztésével, és szerinte egyáltalán nem vált előnyére, hogy nő, és számos hátránnyal jár, hogy a gyengébbik nemhez tartozik.
„Szerintem egyáltalán nem igaz, hogy a játék könnyebb lenne a nők számára. Vannak lehetőségek, amiket ki lehet használni, de nem várhatod el, hogy a világ legnagyobb versenyein csak a kinézeteddel juss előre. Ráadásul nagyon nehéz tiszteletet szerezni – ha egy ismert férfi játékos rossz döntést hoz, akkor betudják annak, hogy rossz napja van, de ha egy nő hibázik, akkor a legtöbben úgy gondolják, ez a tudását tükrözi.”
Bár Liu számára fontos a versenyzés és az eredmények, a pókerre inkább pénzügyi biztonságként, mint sem hivatásként tekint, és bevételeivel szeretné jobbá tenni a világot.
„Egyszerűen szeretnék elégedett és boldog lenni azzal, amit csinálok, és jó emberekkel szeretném körülvenni magam. Emellett az anyagi biztonság is fontos számomra. Sajnos a póker önmagában keveset tesz a társadalomért, ezért motivált vagyok abban, hogy a játékból származó képességeimet és anyagi forrásaimat jó ügy érdekében használjam fel.”